JSM Klubblag

JSM-klubblag 2018

Sista anmälningsdag 15 april

Steg 1 spelas enligt följande:

Lördag 2 juni arrangör Partille GK – Slagspelskval

Söndag 3 juni arrangör Partille GK – Matchspelskval

JSM-klubblag Söndag 3 juni STARTLISTA

Spelet STARTAR 08:00 enligt följande spelordning:

MF= mixed foursome VF= valfri foursome FS= flicksingel PS=pojksingel VS= valfri singel.

Göteborg GK mot Falkenbergs GK – Göteborg vinnare 3-2

08:00 MF   Jacob Lundberg/Kajsa Lindqvist – Saga Hjoberg/Alexander Melkersson

08:10 VF     Jacob Melin/Ella Melin – Victor Källqvist/Jacob Nilsson

08:20 FS      Minonna Falkman Lehes – Elisabeth Fransson

08:30 PS       Oscar Abrahamsson – Algot Strandvi

08:40 VS        Anna Nordfors – Joel Sylvén

 

Halmstad mot Öijared GK – Halmstad vinnare 3-2

08:50 MF   Hanna Nilsson/Hugo Strand – Lucas Evertsson/Emelie Clase

09:00 VF    Adam Karlsson/Simon Carlsson – Johan Uhlin/Erik Lundgren

09:10 FS      Nellie Åberg – Nelly Wiktorsson

09:20 PS      Björn Rosengren – Alex Västhav

09:30 VS       Elvis Emanuelsson – Daniel Holmberg

Gullbringa GCC mot Ringenäs GK – Gullbringa vinnare 3,5-1,5

09:40 MF      Fia Lindbom/Axel Eriksson – Tindra Tyrsing/Isak Ljungqvist

09:50 VF      Linn Thörnqvist/Pontus Guttormsen-Oskar Petersson/Alexander Lindström

10:00 FS      Sofia Maxen – Julia Linda

10:10 PS       Axel Johansson – Joel Petersson

10:20 VS      Anton Carlström – Nino Palmqvist

Gräppås GK mot Forsgårdens GK – Gräppås vinnare 3,5-1,5

10:30 MF    Ella Schönborg/Samuel Johansson – Lisa Ekberg/Jacob Carlson

10:40 VF     Fabian Wennerlöf/Adam Söderholm – Arvid Åberg/Casper Ekberg

10:50 FS      Gabriella Carlbom – Emma Borg

11:00 PS       Mårten Löfås – Oscar Gustafsson

11:10 VS       Louisa Carlbom – Carl Rosenholm

Kungsbacka GK mot Lyckorna GK – Kungsbacka vinnare 3-2

11:20 MF    Simon Jonsson/Filippa Sundqvist – Ida Linder/William Ringmark

11:30 VF      Svante Palmgren/Alfons Bondesson – John Hansen/Oliver Amnefjord

11:40 FS        Emma Larsson – sjuk

11:50 PS        Gustav Andersson – Hannes Pettersson

12:00 VS       Calle Hagström – Ludvig Nilsen

Skaftö GK mot Albatross GK – Skaftö vinnare 3-2

12:10 MF      Hanna Åreberg/Albert Hansson- Alexander Ädel/Märta Ekvall

12:20 VF       Elin Kleén/Isac Åreberg- Nicole Fankl/Albert Fogestam

12:30 FS       Frida Kinhult – Cassandra Olivelund

12:40 PS      Hugo Lantz – Emil Holmgren Jonasson

12:50 VS      Algon Kleén – Rasmus Jonasson

Delsjö GK mot Torslanda GK – Delsjö vinnare 3,5-1,5

13:00 MF    Linnea Hofgren/Gustav Lundberg – Wilma Berg/Adam Segram

13:10 VF      Tobias Lanner/Viggo Öhrn – Erik Hultén/Jonas Blom

13:20 FS      Elin Esborn – Filippa Jansson

13:30 PS       Henrik Lilja – Ludvig Sernhede

13:40 VS       Karl-Filip Bjerke Einarsson – Albin Kihl

 

 

Vinnande lag Hills GC från slagspelskvalet  efter lördagen går direkt vidare till Lycke GK för kval steg 2.

Tävlingsansvarig
Mikael Jäder
junior.elit@ggf.nu

Manual JSM - Klubblag 2018, steg 1

Anmälda lag JSM-klubblag 2018

JSM – Klubblag

Delsjö GK

Forsgården GK

Torslanda GK

Kungsbacka GK

Skaftö GK

Gullbringa GCC

Öijared GK

Göteborgs GK

Gräppås GK

Hills GC

Albatross GK

Ringenäs GK

Halmstad GK

Falkenbergs GK

Lyckorna GK