Segrare och resultatlistor

Segrare i Order of Merit 2018

D30  Ulrika Johansson  AlGK
D50  Helene Maxe AlGK
D60  Carina Strand  AlGK
H30  Daniel Olsson ÖiGK
H40  Ulf Blixberg AlGK
H50  Matthias Pernheden  GGK
H60  Hans Ivarsson GGK
H70   Roy Syle GGK

Order of Merit GGF 2018 alla kategorier (länkas inom kort)

Tillbaka till Seniortävlingar

Segrare i Order of Merit 2017

D30  Ulrika Johansson  AlGK
D50  Helene Maxe AlGK
D60  Carina Strand  AlGK
H30  Henrik Henningsson Vallda G&CC
H40 Andreas Jönsson AlGK
H50  Matthias Pernheden  GGK
H60  Hans Ivarsson GGK
H70   Sven-Erik Karlsson ÖiGK

Order of Merit GGF 2017 alla kategorier

Tillbaka till Seniortävlingar

Segrare i Order of Merit 2016

D30  Ulrika Johansson  Albatross GK
D50  Louise Idestål   Delsjö GK
D60 Carina Strand  Albatross GK
H30  Emil Lundmo  Hills GK
H40 Andreas Jönsson   Albatross GK
H50  Matthias Pernheden  Göteborgs GK
H60  Hans Hansson  Vallda G&CC
H70 Ingemar Karlsson  Kungsbacka GK

Order of Merit GGF 2016 alla kategorier

Segrare i Order of Merit 2015

D35 Charlotte Ödman Kungsbacka GK Slutresultat D35 2015
D50 Helene Maxe Albatross GK Slutresultat D50 2015
D60 Carina Strand Albatross GK Slutresultat D60 2015
H30 Jesper Wallmander Hills GK Slutresultat H30 2015
H45 Tord Nilsson Kungsbacka GK Slutresultat H45 2015
H55 Hans Ivarsson Göteborgs GK Slutresultat H55 2015
H65 Ingemar Karlsson Kungsbacka GK Slutresultat H65 2015

Segrare i Order of Merit 2014

D35 Charlotte Ödman Kungsbacka GK Slutresultat D35 2014
D50 Helene Maxe Albatross GK Slutresultat D50 2014
H35 Ulf Blixberg Albatross GK Slutresultat H35 2014
H45 Håkan Sandblom Vallda G&CC Slutresultat H45 2014
H55 Johan Källén Delsjö GK Slutresultat H55 2014
H65 Ingemar Karlsson Kungsbacka GK Slutresultat H65 2014

Segrare i Order of Merit 2013

D35 Charlotte Ödman Kungsbacka GK Slutresultat D35 2013
D50 Helene Maxe Albatross GK Slutresultat D50 2013
H35 Ulf Blixberg Albatross GK Slutresultat H35 2013
H45 Magnus Grankvist Göteborgs GK Slutresultat H45 2013
H55 Hans Ivarsson Göteborgs GK Slutresultat H55 2013
H65 Bernt Olsson Forsgårdens GK Slutresultat H65 2013

Segrare i Order of Merit 2012

D35 Marie Rehnberg Kungsbacka GK Slutresultat D35 2012
D50 Helene Maxe Albatross GK Slutresultat D50 2012
H35 Krister Lindgren Forsgårdens GK Slutresultat H35 2012
H55 Hans Ivarsson Göteborgs GK Slutresultat H55 2012
H65 Ingemar Karlsson Kungsbacka GK Slutresultat H65 2012

Segrare i Order of Merit 2011

D35 Ann-Loiuse Idestål Albatross GK Slutresultat D35 2011
D50 Helene Maxe Albatross GK Slutresultat D50 2011
H35 Thomas Andersson Vallda G&CC Slutresultat H35 2011
H55 Hans Ivarsson Göteborgs GK Slutresultat H55 2011
H65 Ingemar Karlsson Kungsbacka GK Slutresultat H65 2011

Segrare i Order of Merit 2010

D35 Åsa Rönnerman Kungälv-Kode GK Slutresultat D35 2010
D50 Anki Hermansson Stora Lundby GK Slutresultat D50 2010
H35 Ulf Blixberg Albatross GK Slutresultat H35 2010
H55 Hans Hanson Gräppås GK Slutresultat H55 2010
H65 Ingemar Karlsson Kungsbacka GK Slutresultat H65 2010

Segrare i Order of Merit 2009

D35 Therése Lewrén Albatross GK Slutresultat D35 2009
D50 Anki Hermansson Stora Lundby GK Slutresultat D50 2009
D60 Gunilla Eklund Särö GC Slutresultat D60 2009
H35 Thomas Andersson Vallda G&CC Slutresultat H35 2009
H55 Hans Hanson Gräppås GK Slutresultat H55 2009
H65 Roy Syle Göteborgs GK Slutresultat H65 2009

Segrare i Order of Merit 2008

D35 Therése Lewrén Albatross GK Slutresultat D35 2008
D50 Anki Hermansson Stora Lundby GK Slutresultat D50 2008
D60 Agneta Lilja Gräppås GK Slutresultat D60 2008
H55 Claes Göran Wibréus Hills GC Slutresultat H55 2008
H65 Ingemar Karlsson Kungsbacka GK Slutresultat H65 2008

Segrare i Order of Merit 2007

D35 Helene Maxe
D50 Anki Hermansson
D60 Agneta Lilja
H55 Thomas Lundström
H65 Ingemar Karlsson

Segrare i Order of Merit 2006

D35 Lena Törnros
D50 Anki Hermansson
D60 Anita Kaudern
H55 Ingemar Karlsson
H65 Ingemar Karlsson

Segrare i Order of Merit 2005

D35 Helene Maxe
D50 Anki Hermansson
D60 Anita Kaudern
H55 Ingemar Karlsson
H65 Urban Ek